Počet položek: 0 0 CZK

Jak pečovat o prodloužené vlasy

 POKYNY A RADY - JAK PEČOVAT O PRODLOUŽENÉ VLASY

Pokud jste čerstvou majitelkou prodloužených vlasů měla by jste znát a dodržovat určité pokyny při péči o prodloužené vlásky.Vlásky jsou sice pravé lidské,ale již né živé a proto potřebuji výživu ve formě-zábalů,masek,olejíčku,uhlazujících sér,termo mlék...podle toho jak se o vlásky budete pěkně starat,tak dlouho se s nimi budete moci pyšnit.

 Zde Vám tedy nabízíme několik užitečných rad ,jak vláskům zajistit vysokou životnost a Vám dlouholetou krásu a je už jen na Vám jak si je vezmete k srdci.

 MYTÍ :

1. Vlasy se nesmí mýt 48hodin ( 2 dny ) po prodloužení či posouvání mohlo by dojít k předčasnému vypadnutí pramenů,z důvodu,že se keratinový spoj nestačil dostatečně usadit a přilnout k vlasům. ( platí pouze u metody keratin za tepla)

 2.Prodloužené vlasy nevyžadují tak časté mytí jako naše vlastní.Obecně se doporučuje maximálně 2x do týdne.Při častějším mytí hrozí předčasné vymýtí lepidla ( keratinu).

 3.Před mytím si vlasy pečlivě pročešte speciálním štětinovým kartáčem s nylonovými hroty.

 4.Vlasy umývejte a splachujte VŽDY v záklonu po směru růstu a to studenou ,nebo vlažnou vodou.

 5.Šampón nanášejte jedním směrem od kořínků ke konečkům jemným vmačkáváním do vlasů po celé jejich délce.Napěňte,nechte chvíli působit a poté opláchněte vlažnou vodou.

 6.Dále aplikujte ( kondicionér,masku,balzám,nebo kůru )vždy vybírejte vlasovou kosmetiku doporučenou vaším kadeřníkem,především produkty s hloubkově,vysokou výživou a regenerační složkou pro suché až poškozené vlasy.

 7.Alespoň 1x do měsíce vlasům dopřejte hodinový zábal,kdy aplikujete masku,zabalíte vlasy do alobalu,nebo folie a překryjete nejlépe nahřátým ručníkem,aby mohla v teple silněji působit.

 SUŠENÍ:

1. Po umytí se pokuste z vlasů jemně pomocí ručníku vymačkat přebytečnou vodu a pokud je to možné,nechte vlasy přirozeně uschnout ( alespoň v letních měsících)

 2.Přidané vlasy schnou o něco déle než Vaše vlastní.

 3.Před jakoukoliv tepelnou úpravou je dobré používat termo mléka,nebo oleje. ( žehlení,fénování,kulmování,použití loknovače nebo trojkulmy...)

 4.Pořiďte si fén s nastavitelným prouděním a teplotou vzduchu je dobré používat střední nebo nejchladnější program.

 ČESÁNÍ :

 1.Nejprve vlasy pročesávejte prsty,až pak šetrně speciálním kartáčem s přírodními vlákny.

 2.Používejte pouze kartáč určený na česání prodloužených vlasů a paruk.

 3.Vlasy češte od konečků ke kořínkům a to tak,že si konce vlasů chytíte a jemnými tahy pročešte konečky a až poté celou délku vlasů.

 4.Nebojte se česat přes spoje,kartáč je proto určen,vyvarujete se tím zadredování a zacuchání odrostlých vlasů či případnému spojení více pramenů k sobě.

 5.Doporučujeme koupit i malý kapesní kartáč do kabelky,abyste vlasy mohla pročesávat i přes den.

 6.Pečlivě vlasy pročesávejte ráno i večer před spaním.

 7.Na česání vrchních vlasů,které jsou na překrytí spojů smíte použít foukací kulatý kartáč ,nebo tupírovací hřeben,ale pouze na vaše vlastní vlasy.

 SPANÍ:

1.Vlasy pročešte a dejte do měkké gumičky,nebo zapleťte do copu,předejdete tím zacuchání.

 KOUPÁNÍ:

 1.Při návštěvě přírodního koupaliště,chlorovaného bazénu,nebo pobytu u moře vlasy také vždy sepněte do culíku,drdolu,nebo copu.Po koupání je dobře opláchněte sladkou vodou.

 SAUNA:

 1.Návštěva sauny je velký nápor sucha na naše vlasy,natož na prodloužené,doporučujeme vlasy namáčet,aplikovat olejíček a zabalit do ručníku.

 2.Vlasům po sauně dopřejte výživnou vlasovou masku.

 SALÁRIUM:

 1.Solárium nijak prodloužené vlasy nenarušuje,dále se můžete uměle opalovat,jak jste byla zvyklá.

 STYLING:

 1.Vlasy můžete dále upravovat běžným způsobem a vytvářet oblíbené účesy-culík,drdol,cop...

 2.Je možné používat natáčky, kulmy atd. ( používejte vždy však nezbytně vysokou teplotu )

 3.Stejně tak jako na své vlasy můžete dále aplikovat svůj oblíbený gel,vosk,lak,gumu,tužidlo...

 ČEHO SE VYVAROVAT,POZOR!!! :

1.Nečesejte mokré vlasy,mohla by jste je potrhat,vždy je prosušte a až poté jemné pročesávejte.

 2.Nikdy nečesejte vlasy po celé délce klasickými hřebeny s hustými,ani širokými zuby,ani žádným jiným.Je to bolestivé a mohlo by dojít k vytrhnutí pramene i s vašimi vlasy.

 

Potřebujete poradit ? Jak pečovat o prodloužené vlasy

Vaše jméno, příjmení, firma
Váš email
Váš telefon
Váš dotaz
     Více informací
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.   Další informace